Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Marijampolės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Zanavykų krašto grožybės ir gėrybės atsivėrė Marijampolės apylinkės teismo kolektyvui

Zanavykų krašto grožybės ir gėrybės atsivėrė Marijampolės apylinkės teismo kolektyvui 5
2019-05-13

Praėjęs šeštadienis buvo ypatingas Marijampolės apylinkės teismo darbuotojams. Tęsdami pernai jurbarkiečių pradėtą neformalų bendravimą iš rūmų į rūmus, šakiečiai pakvietė kolegas iš Marijampolės, Vilkaviškio ir Jurbarko rūmų pasigrožėti Šakių miestu ir jo apylinkėmis.

Šakiuose gausiai susirinkę ekskursantai buvo supažindinti su miesto istorija, asmenybėmis, kuriomis labiausiai didžiuojasi šakiečiai.  Net keturi  Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai yra kilę nuo Šakių krašto. Pasigėrėta dabarties miesto akcentais – paminklu lietuvių kalbai „Simboliai laike“ bei įspūdingu miesto  karilionų skambesiu. 

Aplankyta legendomis apipinta Šventaduobė ir unikalus Plokščių kaimas, garsėjantis gatve – upe, kuria iki šiol važinėja automobiliai, nes kito kelio į namus tiesiog nėra.

Ant Nemuno kranto įsikūrusio Gelgaudiškio dvaro istoriją pristatė, rūmų puošmenas (secesijos stiliaus dekorą, puikiai restauruotus pečius, išskirtinius rūmų architektūros elementus) aprodė bei leido pasiklausyti dvaro karilionų melodijų gidė – dvaro ponia. Rūmų terasoje šakiečiai kolegoms surengė puikias vaišes, pamalonino zanavykų krašto gurmaniškomis gėrybėmis – įvairiaskoniais sūriais ir gardžia gira.

Įspūdingas Sudargo piliakalnių kompleksas tapo neeiliniu atradimu ir fizinių jėgų išbandymu ekskursijos dalyviams. Plati melsvo Nemuno panorama ir  žaliuojantys piliakalnių grandinės šlaitai byloja tūkstantmetę ir turtingą mūsų krašto istoriją.

Ekskursijos pradžioje teismo pirmininkas Laimondas Noreika išvykos organizatoriams, Šakių rūmų darbuotojams, įteikė dovaną – keraminio angelo skulptūrėlę, linkėdamas, kad ji taptų kolektyvo draugiškumo simboliu, mat tokia pati angelo skulptūrėlė buvo įteikta pernai jurbarkiečiams, organizavusiems savo krašto pristatymą. Teismo pirmininko pavaduotojos Linos Antanaitienės kiekvienam dalyviui įteikta dovanėlė – projekto  „Surink Lietuvą“ Šakių kraštą reprezentuojantis magnetukas, tapo baigiamuoju ekskursijos akcentu, kviečiančiu „surinkti“, pažinti Lietuvą ir savo didelį kolektyvą.

Dėkojame šakiečiams, suteikusiems galimybę pažinti „poniškų privilegijų" kraštą ir tikimės, kad toks  kolektyvo bendravimas nenutrūks, kad kitąmet keliai atves į Vilkaviškio apylinkes.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Giedrė Arbačiauskaitė

Marijampolės apylinkės teismo raštinės skyriaus patarėja

(atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)

Tel. (8 343) 94090

El. p. giedre.arbaciauskaite@teismas.lt

https://marijampoles.teismai.lt/

Informacija atnaujinta 2019-05-13 13:22:00