Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Marijampolės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Tarptautinio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose ypatumai – teisėjos Juditos Sungailaitės paskaitoje

Tarptautinio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose ypatumai – teisėjos Juditos Sungailaitės paskaitoje
2021-11-16

Lapkričio 16-ąją Marijampolės apylinkės teismas suorganizavo nuotolinę paskaitą „Tarptautinio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose ypatumai“, kurioje Šakių rūmų teisėja Judita Sungailaitė pasidalino Europos teisminio mokymo tinklo (EJTN) organizuotuose ilgalaikiuose mainuose Eurojust institucijoje Hagoje įgytomis žiniomis ir patirtimi.

Paskaitoje dalyvauti buvo pakviesti Marijampolės apylinkės teismo teisėjai bei teisėjų padėjėjai, taip pat Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorai bei Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai, tai yra tie darbuotojai, kuriems aktuali paskaitos tema, kuriems reikalingos tarptautinio bendradarbiavimo žinios tiriant ar nagrinėjant baudžiamąsias bylas.  

Teisėja Judita Sungailaitė teigia, kad „visuomenės gyvenimo tempas greitėja, galimybės mums nukeliauti iš vieno pasaulio krašto į kitą užtrunka vos keletą valandų. Visuomenei tai sudaro daug galimybių tiek profesinėse, tiek komercinėse, tiek asmeninėse srityse, tačiau tais pačiai keliais ir galimybėmis pasinaudojama siekiant antivisuomeniškų tikslų. 

Pastebime, jog nusikalstamumo neberiboja valstybių sienos, o tobulėjančios telekomunikacinės priemonės naudojamos vykdyti nusikaltimus įvairiose šalyse. Gera žinoti, kad daugybė institucijų ir jose dirbančių žmonių stengiasi, kad tokie keliai būtų užkirsti, kad nusikalstamumas neturėtų galimybių nestabdomai plisti.

Viena iš tokių institucijų, kurios tikslas kovoti su nusikalstamumu nepaisant sienų, yra Eurojust. Pabuvus šioje institucijoje galima pajusti, suprasti ir išgyventi tą stiprų tarpvalstybinį bendrystės jausmą ir susitelkimą dėl garbingo tikslo, nepaisant pilietybės, kalbos, kultūros skirtumų. Pastangos rasti tarp skirtingų teisinių sistemų bendrus sprendimų būdus parodo valstybių stiprybę nelengvoje kovoje. Tuo tarpu pačio prisidėjimas prie šio sunkaus darbo suteikia supratimą, kad Lietuva, nors yra tik maža dalelė didelėje sistemoje, tačiau jos indėlis yra toks pat svarbus, kaip ir bet kurios kitos Europos valstybės. Iš dalies nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kaip tiksliai ir teisingai ta sistema veiks, nes pirmiausia nuo kiekvieno pareigūno veiksmų, indėlio ir sunkaus darbo priklauso tyrimų eiga ir jų sėkmė.

Kiekvienas iš mūsų savo sprendimais prisidedame prie bendro rezultato, o bendradarbiavimą padeda vystyti Eurojust institucija. Šiuo metu Lietuvą Eurojust‘e atstovauja nacionalinė atstovė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, kurios dėka Lietuva pripažįstama kaip tolygi sąjungininkė ir bendradarbė. Taip pat ji padėjo ir man rasti daugybę nežinotų kelių tarptautinio bendradarbiavimo srityje, bei daugybę neišnaudotų galimybių. Tad noriu dalintis gauta patirtimi ir žiniomis, kad jos sklistų greičiau, pasiektų daugiau darbuotojų ir prisidėtų prie bendro tikslo – saugesnio mūsų visų gyvenimo.“

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį

Kontaktai žiniasklaidai:

Giedrė Arbačiauskaitė

Marijampolės apylinkės teismo raštinės skyriaus patarėja

(atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)

Tel. (8 343) 94090

el.paštas giedre.arbaciauskaite@teismas.lt

http://marijampoles.teismai.lt/

Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Teismo darbo laikas

Pirmadienį - ketvirtadienį     8.00 - 17.00
Penktadienį                          8.00 - 15.45

Pietų pertrauka                    12.00 - 12.45

Dokumentų priėmimo laikas

Pirmadienį - ketvirtadienį      7.30 - 17.00
Penktadienį                           8.00 - 15.45

Informacija apie bylas teikiama:

Marijampolės rūmuose tel. (8 343) 94093

Vilkaviškio rūmuose tel. (8 342) 20339

Šakių rūmuose tel. (8 345) 60271

Jurbarko rūmuose tel. (8 447) 71749

Naujienų prenumerata