Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Marijampolės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Policijos pareigūno automobilio padegėjui paskirta bausmė

Policijos pareigūno automobilio padegėjui paskirta bausmė
2021-02-03

Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai 2021 m. vasario 2 d. viešame teisiamajame posėdyje sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl svetimo turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu.

Kaltinamasis L. V. 2020 m. birželio 17 d. apie 23 val. 45 min. tyčia padegė automobilį „Opel Omega“, stovėjusį Jurbarko mieste, tai yra visuotinai pavojingu būdu sugadino nukentėjusiajam, dirbančiam Marijampolės apskrities policijos komisariate, priklausantį turtą. Nukentėjusysis, kurio turtas buvo sugadintas, buvo policijos pareigūnas, kontroliavo, kaip L. V. laikosi paskirtos kardomosios priemonės reikalavimų, tarp pareigūno ir kaltinamojo įvyko konfliktas. Tą dieną kaltinamasis girtavo, po to išėjo į Jurbarko miestą, nuėjo prie namo, kuriame gyveno pareigūnas ir turėto skuduro, suvilgyto degtine, pagalba padegė pareigūnui priklausantį automobilį.

Teismo posėdžio metu kaltinamasis L. V. kaltu prisipažino visiškai. Teismas konstatavo, kad be visiško kaltinamojo prisipažinimo jo kaltė dėl padarytos nusikalstamos veikos įrodyta ir kita bylos medžiaga, kad padaryta nusikalstama veika teisingai kvalifikuota pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2 dalį – svetimo turto sugadinimas visuotinai pavojingu būdu.

Teismas, skirdamas kaltinamajam L. V. bausmę, atsižvelgė į tai, kad jis padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą, į kaltinamojo asmenybę (ne kartą teistas Europos Sąjungos šalyse už padarytas nusikalstamas veikas, nedirba, charakterizuojamas neigiamai), į atsakomybę sunkinančią aplinkybę, kad nusikalstamą veiką padarė apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, ir atsakomybę lengvinančią aplinkybę, kad visiškai pripažino kaltę ir nuoširdžiai dėl to gailisi, į padarytos žalos nedidelį dydį, į tai, kad kaltę pripažino, buvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas.

Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas byloje pareiškė vieno šimto septyniolikos eurų civilinį ieškinį padarytai žalai atlyginti. Policijos komisariatas nukentėjusiajam, dirbančiam šiame policijos komisariate, padarytą žalą atlygino, nes nukentėjusysis žalą patyrė dėl atliekamų pareigų. Kaltinamasis L. V. su ieškiniu sutiko.

Kaltinamąjį L. V. teismas pripažino kaltu padarius nusikalstamą veiką dėl svetimo turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2 dalyje ir paskyrė 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, į bausmės atlikimo laiką įskaitė dviejų dienų sulaikymo laikotarpį.

Teismo nuosprendžiu buvo visiškai tenkintas civilinis ieškinys ir iš L. V. priteista Marijampolės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vienas šimtas septyniolika eurų padarytai žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmus.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį

Kontaktai žiniasklaidai:

Giedrė Arbačiauskaitė

Marijampolės apylinkės teismo raštinės skyriaus patarėja

(atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)

Tel. (8 343) 94090

el. paštas giedre.arbaciauskaite@teismas.lt

http://marijampoles.teismai.lt/

Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Informacija atnaujinta 2021-02-03 12:33:53