Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Marijampolės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Konstitucijos dienai – Marijampolės kolegijos studentų rašiniai „Žmogus ir valstybė – kas svarbiausia“

Konstitucijos dienai – Marijampolės kolegijos studentų rašiniai „Žmogus ir valstybė – kas svarbiausia“
2020-10-23

Marijampolės apylinkės teismas, artėjant Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai, pakvietė Marijampolės kolegijos studentus dalyvauti virtualiame rašinio konkurse „Žmogus ir valstybė – kas svarbiausia“. Studentų buvo paprašyta parašyti rašinį atsakant į klausimą, kuri Lietuvos Respublikos Konstitucijos antrajame skirsnyje „Žmogus ir valstybė“ įtvirtinta nuostata (vertybė) yra svarbiausia, kodėl? Savo atsakymą paprašyta pagrįsti pavyzdžiu ar keletu pavyzdžių.

Atsižvelgiant į pasaulio ir mūsų šalies epidemiologinę situaciją, lemiančią tiesioginių socialinių kontaktų ribojimą ir sąlygojančią renginių perkėlimą į virtualią erdvę, teismo organizuotas rašinio konkursas taip pat vyko virtualiai, o Marijampolės kolegijos studentai pakviesti dalyvauti konkurse neatsitiktinai, juk būtent ši mokslo įstaiga Marijampolės regione ruošia būsimuosius teisės studijų krypties specialistus, tad jaunų, studijuojančių žmonių požiūris, vertybių samprata, įžvalgos yra įdomios ir reikalaujančios dėmesio.

Konkursas sulaukė nemažo studentų susidomėjimo, sulaukta devynių rašinių. Teismo teisėjų, dirbančių skirtinguose teismo rūmuose, komisija kruopščiai įvertino visus darbus ir atrinko tris geriausius, kurių autoriai – Marijampolės kolegijos studentai Aistė Jakimavičiūtė, Milena Raulinaitytė ir Inesa Barzdaitytė. Geriausių rašinių autoriams teismas įteiks (išsiųs) padėkas ir atminimo dovanėles – puodelius su Lietuvos teismų logotipu, o kitiems, rašinius konkursui atsiuntusiems dalyviams – rašiklius su teismo logotipu.

Kodėl būtent šie rašiniai buvo išrinkti geriausiais, paaiškina teismo pirmininko pavaduotoja Ingrida Navickienė: „Rašinių autoriai laimėtojais pasirinkti dėl įtaigiausiai atskleistos temos aktualumo, iliustruojant pavyzdžiais ir asmeninėmis įžvalgomis, jog žmogus ir valstybė demokratinėje valstybėje yra neatsiejami vienas nuo kito, išlaikant teisių ir pareigų vienovę.“

Rašinius vertinusi teismo pirmininko pavaduotoja Lina Antanaitienė .džiaugiasi, „kad konkurse dalyvavę studentai daugiausiai dėmesio skyrė vienai pagrindinių ir labiausiai saugomų konstitucinių vertybių – žmogaus laisvei. Tai ypač aktualu stebinti pastarųjų mėnesių situaciją kaimyninėje Baltarusijoje ar Kalnų Karabache. Pastebiu, kad jauni žmonės neabejingi ne tik tam, kas vyksta mūsų šalies viduje, juos neramina ir įvykiai visame pasaulyje, jie nori dalyvauti priimant svarbius sprendimus ir tai daryti Lietuvos Respublikos Konstitucijos rėmuose. Tai neabejotinai rodo jaunos kartos požiūrį  į Lietuvos Respublikos Konstituciją kaip šalies saugumo ir stabilumo garantą.“

Teisėja Judita Sungailaitė dėmesį atkreipė į Aistės Jakimavičiūtės darbą, nes „Aistė savo darbe nuosekliai paaiškino, kodėl teisė į laisvę yra svarbiausia. Nurodė šios teisės apraiškas šių dienų įvykiuose, jos ryšį su kitomis žmogaus prigimtinėmis teisėmis.“

Teisėja Audronė Šiupšinskaitė teigia į rašinius žiūrėjusi ne kaip į mokslo darbą, o kaip į refleksiją, kad labiausiai įsiminė tie darbai, kuriuose ne tik atskleistas Konstitucijoje įtvirtintos vertybės turinys, bet  ir surasti jos pavyzdžiai nūdienoje.

Džiaugdamasis įvykusiu konkursu, brandžiu studentų požiūriu, teismo pirmininkas Laimondas Noreika dėkoja studentams už dalyvavimą, įsitraukimą, neatmeta galimybės, kad geriausiai studijas kolegijoje baigusieji savo ateitį susies su darbu Marijampolės apylinkės teisme ar kituose Lietuvos teismuose.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Giedrė Arbačiauskaitė

Marijampolės apylinkės teismo raštinės skyriaus patarėja

(atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)

Tel. (8 343) 94090

El. p. giedre.arbaciauskaite@teismas.lt

https://marijampoles.teismai.lt/

Informacija atnaujinta 2020-10-23 09:43:16