Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Marijampolės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Antikorupcinio švietimo paskaita Marijampolės apylinkės teisme

Antikorupcinio švietimo paskaita Marijampolės apylinkės teisme
2020-11-20

 

                             Kas yra korupcija? Kur ji dažniausiai pasireiškia? Ar ji kenkia mūsų valstybei? Kokie pagrindiniai įrankiai kovoje su šiuo reiškiniu? Kas yra kyšis, o kas dovana? Sužinoti atsakymus į šiuos ir į daugybę kitų klausimų Marijampolės apylinkės teismo darbuotojai turėjo galimybę lapkričio 20 dieną vykusioje nuotolinėje paskaitoje.

Teismo antikorupcinės komisijos iniciatyva Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė Daina Paštuolienė teismo darbuotojams skaitė paskaitą „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Antikorupcinės aplinkos kūrimas“. Paskaitoje buvo pristatyta Nacionalinė antikorupcinė sistema, pristatyti sociologiniai tyrimai – Korupcijos suvokimo indeksas, kuris parodo, kaip įvairioms pasaulio valstybėms pavyksta kontroliuoti korupciją, bei Lietuvos korupcijos žemėlapis, kuris atskleidžia Lietuvos visuomenės požiūrį bei patirtį. Paskaitoje sužinota, kokios institucijos laikomos labiausiai pažeidžiamomis, kokia visuomenės nuomonė apie teismų nešališkumą, kas daro įtaką priimamiems sprendimas.

Teismo kanclerė Dovilė Pangonytė, teismo Antikorupcinės komisijos pirmininkė teigia, kad „teismo bendruomenei ypač svarbu aiškus korupcijos suvokimas. Tokio pobūdžio paskaita naudinga stiprinant savo žinias, įgūdžius, korupcijos apraiškų atpažinimą“.

 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Giedrė Arbačiauskaitė

Marijampolės apylinkės teismo raštinės skyriaus patarėja

(atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)

Tel. (8 343) 94090

El. p. giedre.arbaciauskaite@teismas.lt

https://marijampoles.teismai.lt/

Informacija atnaujinta 2020-11-20 12:41:40