Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Marijampolės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Ginčas dėl buvusios Marijampolės ligoninės direktorės atšaukimo iš pareigų teisme išspręstas patvirtinus taikos sutartį

Ginčas dėl buvusios Marijampolės ligoninės direktorės atšaukimo iš pareigų teisme išspręstas patvirtinus taikos sutartį
2020-09-17

Marijampolės savivaldybės mero potvarkiu A. K. buvo atleista „iš einamų viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės direktorės pareigų nuo 2020 m. birželio 5 d., praradus pasitikėjimą dėl netinkamo COVID-19 infekcijos (koronaviruso) plitimo valdymo priemonių taikymo ir įgyvendinimo, dėl netinkamai atliktų darbo pareigų, kai direktorės vykdoma veikla neatitiko įstaigos interesų dėl Marijampolės savivaldybės administracijos 2020 m. birželio 4 d. išvadoje Nr. AL-4262 „Dėl situacijos susijusios su COVID-19 infekcijos nustatytais atvejais“ nustatytų teisės aktų reglamentuojančių sveikatos apsaugą ir kitų įstaigos veiklą reglamentuojančių teisės aktų ir rekomendacijų netinkamo įgyvendinimo bei jų kontrolės neužtikrinimo“.

 Direktorė nesutiko su mero potvarkiu atšaukti ją iš užimamų pareigų, todėl su ieškiniu kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti Marijampolės savivaldybės mero potvarkį ir grąžinti ją į buvusias pareigas, priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką ir atlyginti neturtinę žalą.

            Paskyrus bylą į teismo posėdį, šalys sudarė taikos sutartį, kuria susitarė pakeisti Marijampolės ligoninės direktorės atleidimo pagrindą į atleidimą šalių susitarimu ir išmokėti išeitinę kompensaciją, atlyginti patirtą žalą  bei  turėtas bylinėjimosi išlaidas.

Teismas konstatavo, kad šalių procesinė teisė užbaigti bylą taikos sutartimi gali būti įgyvendinama bet kurioje civilinio proceso stadijoje. Teismas sprendė, kad iš šalių pateiktos taikos sutarties turinio teismas neturi pagrindo spręsti apie ją sudariusių asmenų valios išraiškos ydingumą ar taikos sutarties prieštaravimą imperatyviosioms įstatymų normoms ar viešajam interesui. Juolab, kad šalys yra atstovaujamos profesionalių atstovų, šalys patvirtino, kad joms žinomi ir suprantami taikos sutarties sudarymo bei bylos nutraukimo procesiniai padariniai, t. y. teismo nutartis, kuria patvirtinta šalių taikos sutartis, turi teismo galutinio sprendimo (lot. res judicata) galią ir šalys netenka teisės kreiptis į teismą iš naujo tais pačiais pagrindais, dėl to paties dalyko ir tarp tų pačių asmenų.

            Teismo nutartimi patvirtinus taikos sutartį civilinė byla nutraukta.

            Nutartis neįsiteisėjusi, per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Marijampolės  apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį

Kontaktai žiniasklaidai:

Giedrė Arbačiauskaitė

Marijampolės apylinkės teismo raštinės skyriaus patarėja

(atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)

Tel. (8 343) 94090

el.paštas giedre.arbaciauskaite@teismas.lt

http://marijampoles.teismai.lt/

Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Informacija atnaujinta 2020-09-17 15:33:05